İlk uçak ne zaman yapıldı ?

0 oy
66 gösterim
5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sorduUçak nedir ?

Uçak: dışı alüminyumdan yapılmış, her iki tarafında metrelerce uzunlukta kanatlara sahip, kanalatının hemen altında da bir çift motor bulunan uçan bir araçtır.

Uçak nasıl uçar ?

Uçak, motorların hareket etmesiyle birlikte çalışmaya başlar. Kanatların altında yer alan motorların görevi önden gelen havayı pervanelerin yardımıyla arkada sıkıştırarak uçağa itme gücü kazandırmaktır. Böylece uçak hız kazandıkça kanatlarda uçağın uçmasını sağlayan bir kaldırma kuvveti oluşmakta ve pilotun uçağın direksiyonunu geriye çekmesiyle birlikte uçak havalanmaktadır.

İlk uçak ne zaman yapıldı ?

Uçağın yapımından önce uçağın sanayisine ve nasıl gelişme gösterdiğine bakmak gerekir. İlk başlarda kumaş ve tahtadan yapılmaya başlanan uçak sonrasında metalden üretilmeye başlanmıştır.  Aslında bakılacak olursa Wilbur Wright kardeşlerin ilk uçuşu, ilk uçağı yaptıkları 1903 yılında gerçekleştirmesi uçak sanayisinin başlaması olarak kabul gördüğünden dolayı uçak sanayisinin de o yıl da başladığı bilinmektedir.


 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 97 gösterim

Organ : Vücutta belli görevleri olan canlının yaşam fonksiyonlarını sağlayan anatomik yapının her ... hayatını kaybeden Dr. Joseph Murray yapmıştır.

17 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 53 gösterim

Olimpiyat : yaz ve kış olarak ayrılan birçok sporu içinde barındıran dünyanın birçok ... yılında Yunanistan'ın Atina şehrinde düzenlenmiştir.

23 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 26 gösterim

İlk başlarda deneme yayınları olarak başlayan daha sonraları ise normal yayınlara dönen tv yayınları ... İTÜ TV tarafından 1952 yılında yapılmıştır.

8 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 10 gösterim

Teleferik: iki tane dikilmiş direk arasına uzunca kalın çelik halatların gerilmesiyle ... dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılmaktadır.

14 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 159 gösterim

Şehir içinde ulaşımı sağlayan metrolar trene göre daha hızlı olmakla beraber daha az gürültü ... Karaköy - Beyoğlu arası ulaşımı sağlayan metrodur.

4 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...