Hamilelikte idrar testi ne zaman yapılır ?

0 oy
80 gösterim
5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sorduİdrar testi nedir ?

İdrar tahlili olarak da bilinen tıbbi test kişiden bir miktar idrar alınmasıyla yapılmakta olup idrar yolu ve şeker hastalıkları gibi bir dizi enfeksiyonun teşhis edilmesini sağlayan bir çeşit tetkiktir.

İdrar testi nasıl yapılır ?

Doktorun idrar tetkikini istemesi üzerine hastadan alınan idrar tıbbi laboratuvarda kimyager, mikrobiyoloji uzmanı tarafından incelendikten sonra sonuçlanmaktadır. Normal bir idrarın içinde maddeler ve rengi belli olduğundan dolayı idrarın rengindeki farklılaşma ve içinde yer alan maddelerdeki değişmeler hastalık olabileceğini göstergesidir.

Hamilelikte idrar testi ne zaman yapılır ?

Hamileliğin erken dönemlerinde teşhis edilmesinde kullanılan yöntemlerden biri de idrar testidir. İdrarın alınması yoluyla daha gelişmiş olarak laboratuvar ortamında gerçekleştirilen test eczaneden alınan idrar stribi çubuğuyla ile de yapılmaktadır. Testin doğru ve tam sonuç vermesi için adet gecikmesi döneminde yapılmasına dikkat etmek gerekir.


 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 55 gösterim

AIDS hastalığına neden olan HIV, insan sağlığını tehdit eden, bulaştığı kişiye ciddi ... taşıyan hastalara ise hemen yapılması gerekmektedir.

11 Mayıs 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 46 gösterim

Hormon : kısaca organların çalışma sistemini düzenleyen adrenalin, insülin, troksin maddelerine ... seyrini inceleyen doktor karar verecektir.

30 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 58 gösterim

Halk arasında Ense Kalınlığı testi olarak bilinen ikili test hamilelik sırasında anne karnındaki ... ortalama 10-15 dakika civarı sürmektedir.

14 Mart 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 253 gösterim

Bilindiği üzere kadınlar hamile olup olmadığını cuzi miktara eczaneden alacağı hamilelik ... teyit edilmesi teste kesinlikle kazandırmaktadır.

11 Ocak 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 31 gösterim

Hamilelik süresince yaşanan önemli problemlerden biri de anne adayının sık sık idrara çıkma ... genelde hamileliğin 6. ayından sonra başlamaktadır.

26 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...