Kalp için balon stent ne zaman yapılır ?

0 oy
86 gösterim
5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu

Stent nedir ?

Stent kasık bölgesinde bulunan atardamardan kalbe ulaşarak daralmış olan damarın genişletilmesi için tasarlanmış sönük balonla kaplı metalik küçük bir aparattır.

Stent neden takılır ?

Kalp kimi zaman gerek yaştan gerek vücuttaki metabolik olaylardan dolayı etkilenebilmektedir. Kalbe giden damarlarda meydana gelen pıhtılaşmaların neden olduğu tıkanmalar ve daralmalar da bunlardan biridir. Stent, damardaki kan akışını zorlayan bu gibi durumları damarları genişletmek suretiyle ortadan kaldırmak için takılmaktadır. Takılma işlemi tamamlandıktan sonra hasta aynı gün içerisinde günlük hayatına dönebilmekte aksi bir durumda en fazla 1 gün hastanede doktor kontrolünde kaldıktan ertesi gün sonra evine dönebilmektedir.

Stent ne kadar sürede takılır ?

Lokal anesteziyle takılan stentin doktor tarafından ne kadar sürede yerleştirileceği hastanın durumuna göre değişmekte olup takılma işlemi ortalama olarak 30 dakika - 2 saat arasında sürmektedir.
 


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 43 gösterim

İnsanın hayatında sporun oldukça önemli bir yeri vardır. Yapılan araştırmalar düzenli olarak ... sporun ağırlığına göre kalori alınması önemlidir.

7 Nisan 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 60 gösterim

Gebelik anne adaylarının en heyecanlı dönemlerinden biridir. Anne adayı artık hamiledir ve bebeğinin ... hissedebilir ve ultrason ile de görülebilir.

26 Şubat 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 109 gösterim

Hepatit B nedir ? Hepatit'in A'dan E'ye kadar birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ... doz şekilnde aşı uygulanarak tedavi süreci tamamlanmaktadır.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 80 gösterim

İdrar testi nedir ? İdrar tahlili olarak da bilinen tıbbi test kişiden bir miktar idrar ... adet gecikmesi döneminde yapılmasına dikkat etmek gerekir.

5 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 152 gösterim

Verem nedir ? Tıp literatüründeki ismiyle Koch mikrobunun akciğere yerleşerek yol açtığı ... gibi yetişkinlere de bulaşabileceği unutulmamalıdır.

1 Temmuz 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...