Mescid-i Aksa ne zaman yapıldı ?

0 oy
75 gösterim
5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Müslümanlar tarafından kutsal topraklar olarak kabul edilen Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa aynı zamanda Müslümanların ilk kıblesi olarak bilinmektedir. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Mekke'ye uzak olduğundan dolayı Arapça'da uzak anlamına gelen Mescid-i Aksa ismini vermiştir. Müslümanlar tarafından sıkça ziyaret edilen Küdus zamanında birçok sahabeye ve ulemeya da ev sahipliği yapmıştır. Hz. Davut tarafından yapımına başlanan ve Hz. Süleyman tarafından yapımının tamamlandığı bilinen Mescid-i Aksa ne zaman yapılmıştır ? Mescid-i Aksa'nın ne zaman yapıldığı bilinmemekle birlikte Hz. Davut ve Hz.Süleyman tarafından yapıldığına rivayet edilmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 105 gösterim

Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı padişahlarının 7.si olup İstanbul'u fethederek Fatih unvanını ... Fatih Camii'nin yapımı 1470 yılında tamamlanmıştır.

13 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 77 gösterim

Osmanlı Devleti'nin önemli padişahlarından biri olan, İstanbul'u 1453 yılında fetheden Fatih ... çalışmaları 31 Ağustos 1452 yılında tamamlanmıştır.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 74 gösterim

FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü) tarafından gerçekleştirilen hain daha darbe girişiminde Gölbaşı ... 2016 tarihinde akşam saatlerinde gerçekleşmiştir.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 57 gösterim

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk, Türk Milletinin eğitimine ... ortak alfabe kullanılarak kolaylık sağlanmıştır.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 66 gösterim

Uçak nedir ? Uçak: dışı alüminyumdan yapılmış, her iki tarafında metrelerce uzunlukta kanatlara ... sanayisinin de o yıl da başladığı bilinmektedir.

5 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...