Araç ruhsatı ne zaman gelir ?

0 oy
105 gösterim
6 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sorduRuhsat nedir ?

Araca dair aracın sahibinden motor numarasına kadar a dan z ye tüm bilgilerinin yer aldığı araç sahibine kullanım hakkı veren devlet tarafından onaylanmış resmi bir belgedir.

Araç ruhsatı nasıl alınır ?

Ruhsat sahibi olabilmek için öncelikle aracın devir işleminin tamamlanması şarttır. Sonrasında ise noterde devir işlemleri sırasında verilen evraklarla ruhsatı alacak kişinin ildeki Trafik Şube Müdürlüğüne gitmesi ve ruhsat işlemlerini oradan devam ettirmesi gerekmektedir. Trafik Şube Müdürlüğünde ruhsat işlemleri için 20-50 TL gibi para ödendikten sonra ruhsat aynı gün içerisinde sahibine teslim edilmektedir. Ruhsat işlemleri için randevu almadan gidilecekse sıra beklememek için erkenden sabah saatlerinde orada olmak en doğru olanıdır. Eğer kişi randevulu gitmek istiyorsa internet üzerinden randevu aldıktan sonra ruhsatı almak üzere Trafik Şubesine gidebilmekte ve sıra beklemeden kısa sürede ruhsatı alabilmektedir.

Araç ruhsatı ne zaman gelir ?

Ruhsat, bizzati başvuru ile alınmak istenmiyorsa, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından ruhsat sahibinin ev adresine 15 ila 30 gün içinde gönderilmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 151 gösterim

Oyak üyelerinin merakla beklediği uygun koşullarda araç sahibi olma fırsatını yakalayacakları ... kampanyasının tüm hızıyla başlaması bekleniyor.

8 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 17 gösterim

Araçların trafiğe çıkmaya müsait olup olmadığı yapılan araç muayenesi ile belli olur ... gitmesiyle birlikte TÜVTÜRK tarafından yapılmaktadır.

5 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 161 gösterim

Türkiye'nin en büyük kargo firmalarından biri olan MNG Kargo, Mehmet Nazıf Günal ... ünlü televizyon programcısı Acun Ilıcalı'ya satılmıştı.

9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 95 gösterim

Türkiye'nin önde gelen giyim mağazalarından biri olan LCW Waikiki, müşterilerine sağlamış ... gün içerisinde müşterinin adresine teslim edilmektedir.

23 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 112 gösterim

2014 yılından bu yana taraftarla elektronik bilet sunan Passolig ile kağıt bilet alma dönemi de ... ? Kart, 15 gün içerisinde alıcısına ulaşmaktadır.

22 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...