Devlet Bahçeli ne zaman genel başkan oldu ?

0 oy
52 gösterim
6 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

1948 yılında Osmaniye'de doğan Devlet Bahçeli, Devlet Hoca, Türkmenbeyi isimleri ile de bilinmektedir. Okul hayatına Adana'da başlayan ve ortaokul eğitimine İstanbul'da devam eden Bahçeli, Ankara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Üniversite yıllarında ülkücülük olgusu ile tanışan Devlet Bahçeli, içindeki milli birlik ve beraberlik duygusu ile MHP'nin kurucusu rahmetli Alparslan Türkeş'in kurmuş olduğu ülkücü ocaklarında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Bununla birlikte mezun olduğu üniversitede bir dönem akademisyenlikte yapan Bahçeli, TBMM'deki muhalefet partilerinden biri olan Milliyetçi Hareket Partisinde uzun yıllardır Milliyetçi genel başkan olarak görev yapmaktadır. Devlet Bahçeli ne zaman genel başkan oldu ? 6 Temmuz 1997 yılında 5.inci Olağanüstü Kongre ile MHP'nin genel başkanlığına seçilen Bahçeli o zamandan beri tüm kurultaylarda başkan seçilerek genel başkanlık görevini yürütmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 57 gösterim

1 Kasım 1924 Isparta doğumlu olan Süleyman Demirel, 1949 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ... ve kalp yetmezliğinden dolayı vefat etmiştir.

24 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 160 gösterim

1948 Tunceli doğumlu olan Kemal Kılıçdaroğlu, hesap uzmanlığı görevinden SGK Genel Müdürlüğüne ... birlikte CHP Genel Başkanı olarak seçilmiştir.

10 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 33 gösterim

Geçtiğimiz 2016 yılında çalkantılı bir dönemden geçen Türkiye'nin muhalefet partilerinden olan Milliyetçi ... çıkmazsa eğer Mart 2018'de yapılacak.

8 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 68 gösterim

Milliyetçi Hareket Partisi'nin kurucusu olan aynı zamanda bu partinin ilk genel başkanlığını yapan ... Nisan 1997 yılında Ankara'da vefat etmiştir.

5 Nisan 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 136 gösterim

1967 yılında dünyaya gelen Fikret Orman'ın asıl mesleği inşaat mühendisliği olup aynı zamanda ... Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı olarak seçilmiştir.

4 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...