Video paylaşım sitesi Youtube ne zaman kuruldu ?

0 oy
51 gösterim
6 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Dünya'nın en büyük video paylaşım sitesi olan Youtube üç Paypal çalışanı tarafından Amerika'da kurulmuştur. 2006 yılında Google tarafından satın alınan oldukça geliştirilen ve yenilenen Youtube, bir süre sonra kullanıcılarına yükledikleri videolardan para kazanma imkanı getirmiştir. Kullanıcıları internette ön plana çıkmak, tanınmak, faydalı içerikler üretmek ve para kazanmak için çok daha fazla özgün içerik yapmaya başlamış ve böylece Youtube devasa video arşivine sahip olmuştur. Günümüzde dakikada binlerce video yüklenen Youtube, aynı zamanda en geniş reklam ağı olan video platformudur. İzledikleri videolardan ziyaretçilerine Adwords üzerinden reklam gösteren Youtube, ziyaretçilerin tarayıcı çerezlerine göre reklam çıkmasını sağlmaktadır. Böylece ziyaretçiler kendi ilgi alanlarına yönelik reklam görmekte ve bu da reklamverene olumlu geri dönüş sağlamaktadır. Peki, milyarlarca videoya ulaşan dünyanın en büyük video paylaşım sitesi Youtube ne zaman kuruldu ? Google'ın sahibi olduğu Youtube 2004 yılında kurulmuştur.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 13 gösterim

Yıllardır Dünya tarafından en fazla kullanılan ve günlük milyonlarca ziyaretçiye ulaşan ünlü arama ... dünya devi bir bilişim şirketine dönüşeceğini !

26 Aralık 2016 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 36 gösterim

Dünyaca ünlü online ödeme sistemi olan ve milyonlarca kişinin kullandığı Paypal geçtiğimiz Mayıs ... tekrar işlemlerine kaldığı yerden devam edecek.

25 Aralık 2016 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 203 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 195 gösterim

Birleşmiş Milletler yani kısa adıyla BM, ulusal bir örgüttür. Birleşmiş Milletler, adaleti, ... arasında yer aldığı ülkelerle birlikte kurulmuştur.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 229 gösterim

Avrupa Birliği yani kısaltılmış olarak yazımı ile AB, demokratik olan Avrupa ülkelerinin bir ... günümüzde hala aynı ad ile varlığını sürdürmektedir.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...