Ziraat Bankası ne zaman kuruldu ?

0 oy
72 gösterim
6 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Türkiye'nin ilk bankası olarak bilinen önceki ismi Memleket Sandığı olan çiftçilere destek vermek amacıyla kurulmuş olan Ziraat Bankası Osmanlı Devleti'nde bugüne gelen tek kamu bankasıdır. Türkiye'de Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası olmak üzere toplamda üç adet kamu bankası bulunmaktadır. Kamu bankaları arasında sayıcı en çok müşteriye sahip en büyük banka olan Ziraat Bankası son zamanlarda katılım bankacılığına da girerek alanını daha da genişletmiştir. Müşterilerine faizsiz bankacılık adı altında kredi imkanları sunmaya başlayan Ziraat Bankası, Ziraat Katılım adı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Daima müşteri memnuniyetini ön planda tutan Türkiye'deki en büyük kamu bankası müşterilerine düşük faizlerle kredi fırsatı da sunmaktadır. Ziraat Bankası ne zaman kuruldu ? 20 Kasım 1863 yılında Mithat Paşa tarafından kurulmuştur.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 57 gösterim

Devletin maliye ve para politikalarını düzenleyen kurum olan Merkez Bankasının en temel görevi Türkiye ... ? 3 Ekim 1931 yılında faaliyete geçmiştir.

10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 112 gösterim

Ziraat Bankası hemen hemen her yıl yaptığı sınavlarla banko asistanı, servis görevlisi ve ... sınavın Mayıs - Haziran gibi olmasını bekliyoruz.

29 Ocak 2017 Sınavlar kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 931 gösterim

Ziraat Bankası'nın KYK'den burs ve öğrenim kredisi alanlara sunmuş olduğu Genç Bankkart ... tarafından sağlanan harçlık avansı da kesilmektedir.

10 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 62 gösterim

Her yıl düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçlarının geçtiğimiz günlerde tamamlanmasından ... hangi statta oynanacağı ve saati belirlenmedi.

18 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 31 gösterim

Türkiye'nin en fazla müşteri kapasitesine sahip özel bankalarından biri olan Türkiye İş Bankası ... ve 2 hafta içerisinde adrese gelmektedir.

8 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...