Turşu ne zaman kurulur ?

0 oy
81 gösterim
9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Sofraların vazgeçilmezi olan yemeklerin yanında afiyetle yenilen birçok kişinin sevdiği turşu insan sağlığı açısından da oldukça yararlı bir gıdadır. Hemen her evde cam kavanozlara kurulan, havuç, pancar, biber, lahana,salatalık ve buna benzer sebzelerden elde edilen turşuların doğru şekilde yapılması turşunun lezzetli olması açısından önemlidir. Turşu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli iki şey içinde kullanılan suyun nasıl olması gerektiği ve turşunun hangi koşullarda saklanması gerektiğidir. Genelde hemen herkesin bildiği gibi turşunun kaymaklanmaması yani üstünde beyazlıklar oluşmaması,suyunun berraklığını koruması ve bozulmaması için yapılan turşunun serin yerde muhafaza edilmesi önemlidir. Turşu ne zaman kurulur ? Turşu yazın ya da kışın da kurulabilir. Fakat yazın kurulması, kurulan turşunun serin yerde saklanması uzmanlar tarafından önerilmekle birlikte sirke yerine limon suyunun kullanması tavsiye edilmektedir.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 418 gösterim

Türkiye iklim özelliklerden dolayı birçok mantarın yetişmesine olanak sağlayan nadir ülkelerden biridir ... Kanlıca mantarı Kasım ayında çıkmaktadır.

4 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 94 gösterim

Domatesin içinde neler bulunur ? C vitamini, protein ve çeşitli antioksidanlar yönünden ... bebeklere 1 yaşından sonra verilmeye başlanmalıdır.

29 Haziran 2017 Sağlık kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 203 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 162 gösterim

Fikret Hakan sahne adıyla bilinen Bumin Gaffar Çıtanak Türk oyuncular arasında hafızalardan silinmeyecek ... 11 Temmuz 2017'de vefat etmiştir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 195 gösterim

Birleşmiş Milletler yani kısa adıyla BM, ulusal bir örgüttür. Birleşmiş Milletler, adaleti, ... arasında yer aldığı ülkelerle birlikte kurulmuştur.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...