Türk Polis Teşkilatı ne zaman kuruldu ?

0 oy
131 gösterim
9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Kamu düzenini ve vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli olan polisler, canlarını hiçe sayarak vatanı uğruna görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadır. Günde sayısız suçlunun yakalanması için çalışmalarını yürüten ve bununla birlikte hırsızlıklara, dolandırıcılara ve bunun gibi benzer suçlara karşı gerek yüzyüze gerekse de sms yoluyla bilgilendirme çalışan polis teşkilatının her birimi oldukça titiz çalışma yürütmektedir. Tüm bunlarla birlikte vatandaşın huzuru için canını dişine takarak çalışan Türk Polis Teşkilatı, diğer güvenlik güçleriyle birlikte terörizme karşı da amansız bir mücadele vermektedir. Türk Polis Teşkilatı ne zaman kurulmuştur ? Kuruluşu Osman Devleti zamanında dayanan ve Osmanlı Devleti padişahlarından 2.Mahmut zamanında kurulan Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845 yılında kurulmuştur.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 203 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 146 gösterim

Kütüphane nedir ? İçinde kitap, gazete, dergi gibi materyallerin bulunduğu ve bu ... Devleti zamanında kurulan Beyazıt Devlet Kütüphanesidir.

4 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 66 gösterim

Osmanlı Beyliğinden dünyada hüküm süren koca bir devlete dönüşen Osmanlı devleti Osman Bey tarafından ... Osman Bey tarafından Söğüt'te kurulmuştur.

15 Mart 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 450 gösterim

Türk Silahlı Kuvvetlerinin bünyesinde faaliyet yürüten Jandarma personeli bulunduğumuz şu günlerde ... Haziran başı gibi açıklanması bekleniyor.

19 Mayıs 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 25 gösterim

Vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlayan polisler göstermiş oldukları üstün cesaretlerinden ... yanında büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır.

24 Şubat 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...