Fenerbahçe ne zaman kuruldu ?

0 oy
50 gösterim
9 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu

Türkiye Süger Lig'inin önde gelen üç büyük takımından biri olan gerek Türkiye'de gerekse de yurt dışında birçok başarıya imza atan Fenerbahçe 1907 tarihinde kurulan bir spor kulübüdür. Bünyesinde basketbol, yüzme, futbol ve buna benzer birçok spor dalını barındıran ve bu alanda mücadeleler veren Fenerbahçe'nin uzun yılladır başkanlığını Aziz Yıldırım yürütmektedir. Brezilyalı futbolculara ayrı sempati duyan Yıldırım, Roberto Carlos gibi dünyaca ünlü futbolcuları Fenerbahçe Futbol Kulübüne dahil etmiş bir yöneticidir. Sarı ve lacivert renklere sahip olan Fenerbahçe'nin efsaneleşmiş başkanı adını Fenerbahçe stadına da  yazdıran Şükrü Saraçoğlu'dur. Osmanlı padişahlarından olan Abduhamit'ten sonraki dönemde resmileşmeden önce Kadıköylü semt çocuklarından oluşan bir kulüp olarak faaliyetlerine başlayan Fenerbahçe sonrasında gelişerek profesyonelliğe adım atmıştır.


Cevabınız

Adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
Spam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

İlgili sorular

0 oy
0 cevap 9 gösterim

Fenerbahçe - Kızılyıldız basketbol takımı karşılaşmasını LigTV ve TRT Spor ortak olarak yayınlayacak. ... saat 22.45'te sporseverlerle buluşacak.

11 Ocak 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 169 gösterim

Türkiye Super Lig'in 3 büyük takımlarından biri olan Türkiye'de 35 milyondan fazla taraftara ... şampiyon olan Fenerbahçe 3.yıldızı göğsüne takmıştır.

2 Haziran 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 15 gösterim

Heyecanla beklenen Fenerbahçe Adanaspor maçına sayılı saatler kaldı. Süper Lig'de oynadığı son 2 ... :00'da beIN Sports kanalında ekranlara gelecek.

14 Ocak 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 203 gösterim

Galatasaray, adını Galatasaray Lisesi'nden (Mekteb-i Sultani) alan öncü bir kurum ... biri olarak spor faaliyetlerini sürdürmeye devame etmektedir.

14 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
0 oy
0 cevap 195 gösterim

Birleşmiş Milletler yani kısa adıyla BM, ulusal bir örgüttür. Birleşmiş Milletler, adaleti, ... arasında yer aldığı ülkelerle birlikte kurulmuştur.

15 Temmuz 2017 Genel kategorisinde misafir sordu
Aradığınız soruya cevap bulduysanız lütfen beğenerek bize destek olunuz!
...